CS

Srdce

Taneční drama inspirované skutečným příběhem.

Don Quijote

Klenot klasického baletu inspirovaný rytířským příběhem slavného románu.

Vyhoďme ho z kola ven

Obraz americké společnosti, v níž neústupné konvence vylučují individualitu a projevy osobní vůle.

Korzár

Klenot klasického baletu přinášející dobrodružný příběh o lásce a vášni.

Balet - aktuality

Baletní ateliér zrušen

V návaznosti na přerušení výuky v Baletní škole DJKT jsme bohužel nuceni zrušit i Baletní ateliér (18. října), ve kterém měli vystupovat žáci naší školy. Vstupenky vracejte v místě nákupu do konce října. Děkujeme za pochopení.

2. 10. 2020
Korzár 30. září - zrušeno

Vážení diváci, z důvodu onemocnění v baletním souboru jsme nuceni zrušit středeční reprízu baletu Korzár. Vstupenky můžete vracet v místě nákupu do 9. října, za vstupenky koupené on-line Vám bude platba automaticky vrácena na účet. Za komplikace se omlouváme.

29. 9. 2020
Aktualizace – Výstava Plzeňský balet pro Nicolase

Vážení diváci, bohužel jsme museli plánovanou vernisáž prodejní výstavy Zbyňka Raboně a Karla Audyho, původně plánovanou na 30. září 2020 ve Velkém divadle, zrušit. O novém termínu Vás budeme včas informovat.

 

22. 9. 2020
9. Baletní ateliér

Devátý Baletní ateliér bude o dětech a pro děti (nejen). O dětech jako představitelích malých, větších či dokonce titulních rolí, o dětech, které svým zapálením a dětským nadšením dopomáhají dotvořit jedinečnou atmosféru vybraných titulů – Broučci, Anastázie, Billy Elliot, Korzár a další. Přijďte se dozvědět nové zajímavosti z baletního zákulisí, tentokrát z pohledu těch nejmladších účinkujících i lektorů Baletní školy DJKT.

16. 9. 2020
Tanečními krůčky až k primabaleríně

Obě září na plzeňské scéně, obě jsou nepřehlédnutelné svým zjevem i svými výkony. Japonka Mami Hagihara vévodí souboru už čtvrtou sezónu, zato Finka Sara Aurora Antikainen se zařadila mezi plzeňské sólisty baletu teprve nedávno.

14. 9. 2020
Lektorský úvod před Korzárem

Lektorský úvod ve Foyer Vendelína Budila 21. srpna v 18:30 ozvláštní večerní představení baletu Korzár. Slovem bude provázet šéf baletu Jiří Pokorný. Vstupenky jsou stále v prodeji.

20. 8. 2020
Balet s Vámi (za)cvičí!

Máte sedavé zaměstnání nebo pracujete z domova? Potřebujete procvičit nebo protáhnout ztuhlé svaly? Máte pocit, že na cvičení nemáte čas? Balet DJKT nabízí řešení! Členové souboru pro Vás natočili sérii krátkých videí s názvem Sám sobě trenérem, kde Vám dokážou, že cvičit můžete i přímo v kanceláři a nemusí Vám to zabrat mnoho času. 

30. 5. 2020
Dnes slavíme Mezinárodní den tance s baletem

Již tradičně patří 29. duben všem tanečníkům, choreografům, divadelníkům a příznivcům tanečního umění! Velkolepé oslavy, u kterých samozřejmě nesmíme chybět, probíhají i letos, ačkoli se museli poprvé v historii přesunout do on-line prostředí. Protože nemůžeme být s Vámi, přinášíme Vám alespoň malý dárek v podobě videa, které vzniklo právě pro tuto slavnostní příležitost!

29. 4. 2020