CS
Koncert JenomPísničkyTour kapely Kryštof zrušen

Definitivně rušíme koncert skupiny Kryštof, který se v důsledku opatření proti šíření koronaviru nemohl odehrát v původním termínu 22. března 2020 ve Velkém divadle. Vstupenky můžete vracet v místě nákupu nejpozději do 15. září 2020. V době prázdnin můžete využít upravené otevírací doby Pokladny předprodeje. Pokud jste vstupenky zakoupili on-line, nikam chodit nemusíte, peníze Vám budou vráceny automaticky. Děkujeme za pochopení!

1. 7. 2020
Otevírací doba Pokladny předprodeje o prázdninách

Vážení diváci, naše Pokladna předprodeje bude pro Vás zcela mimořádně otevřená také o prázdninách, a to v upravené otevírací době. Budete tak mít možnost pořídit včas své vstupenky na nadcházející divadelní sezónu, která startuje již v srpnu. Na pokladně se také dozvíte veškeré informace k sezóně 2020/2021. Dále naleznete podrobnosti k otevírací době.

1. 7. 2020
Konkurz do muzikálu Fun Home

Soubor muzikálu vyhlašuje konkurz na představitele dětských rolí a rolí teenagerů v připravované české premiéře broadwayského muzikálu Fun Home. Dle charakteristik v článku zjistíte, koho hledáme. Konkurz bude probíhat ve dvou kolech, zvlášť pro představitele dětských rolí (dívek i chlapců) a zvlášť pro role dívek - teeneagerek.

25. 6. 2020
Přejeme Vám krásné léto!

Pomalu ale jistě se loučíme s další sezónou. Přichází léto. Čas, kdy si budeme všichni moci odpočinout a načerpat síly i inspiraci pro nadcházející sezónu. Prožijte ho se svými blízkými, nebojte se trávit čas venku a užívat si sluníčka, krás přírody a také vyrazit za kulturou. Věříme, že při všem tom letním lenošení Vás bude mimo jiné hřát i myšlenka, že se máte již v srpnu na co těšit!

26. 6. 2020
Těšíme se z Umělecké ceny města Plzně

Soňa Hanzlíčková se dočkala dalšího uznání za své excelentní ztvárnění Elisabeth ve stejnojmenném muzikálu DJKT. Patří totiž mezi osobnosti, kterým bude 16. září 2020 v Měšťanské besedě předána Umělecká cena města Plzně za rok 2019. Soňa Hanzlíčková se stala laureátkou v kategori mimořádný umělecký počin pro umělce nad 30 let.

 

27. 6. 2020
I letos se chystá festival Na scénu!

Ve dnech 17. až 19. června 2020 proběhne na Malé scéně DJKT třetí ročník festivalu Na scénu!, i když kvůli koronavirové krizi v omezenější formě, než na jakou jsou diváci minulých ročníků zvyklí. Festival sice letos nemůže nabídnout inscenace muzikálových škol, připravuje ale pestrý program workshopů a besed pod vedením výrazných osobností spjatých s plzeňským muzikálem.

16. 6. 2020
Spouštíme předprodej vstupenek

V pondělí 15. června 2020 spouštíme předprodej vstupenek na srpen a září! Jak jsme Vás již informovali, sezóna nám mimořádně začne dřív, abychom Vám ukrátili již tak dlouhé čekání. Další mimořádnost spočívá v množství premiér, které hned v srpnu nasadíme! Otevřete si program, vyberte si představení dle svého gusta a buďte připraveni, ať se na Vás dostane.

12. 6. 2020
DJKT otevře novou sezónu Prodanou nevěstou

Po nestandardní divadelní sezóně, během níž bylo po řadu dlouhých týdnů znemožněno divadlům i jiným kulturním scénám pravidelně vítat diváky ve svých hledištích, plánuje Divadlo J. K. Tyla zahájit nadcházející sezónu 9. srpna 2020. V repertoáru divadla se objeví 24 nových inscenací a 2 obnovené premiéry úspěšných pohádek, přičemž 7 z těchto titulů mělo být uvedeno na jaře roku 2020.

10. 6. 2020
Tobogán tour míří do Plzně

Nejstarší česká talk show slaví 30 let své existence na vlnách rozhlasu. V rámci oslav naplánoval Český rozhlas Dvojka putování po českých krajích. Zastávkou plzeňského kraje bude naše Nová scéna. V sobotu 13. června přivítá Aleš Cibulka své hosty Martina Otavu, Martina Stránského, Ivanu Chýlkovou a Barboru Munzarovou na jevišti scény spolu s 200 diváků. O hudební doprovod se postará soubor muzikálu. Pro posluchače Dvojky bude pořad vysílán živě.

5. 6. 2020
DJKT zahájí novou sezónu 9. srpna

Do konce sezóny mohou diváci DJKT  navštívit každou středu sérii speciálních představení s názvem DJKT s Vámi na jevišti, běžný repertoár divadlo nabídne až v příští sezóně, která začne téměř o měsíc dříve, než je zvykem, a to 9. srpna premiérou Smetanovy opery Prodaná nevěsta v původních plzeňských krojích ve Velkém divadle. Předprodej vstupenek na nové nastudování operní klasiky i na všechna srpnová a zářijová představení bude spuštěn 15. června.

5. 6. 2020
Dětský sbor Kajetán přijímá NOVÉ ČLENY!

Dětský sbor Kajetán přijímá NOVÉ ČLENY! 

Máte doma malé šikovné zpěváky? Přijďte v pondělí 22. června na konkurz do Kajetána - Dětského sboru opery DJKT. Online přihlášku a více informací naleznete zde.

1. 6. 2020
Nechte se pozvat na jeviště. Navyšujeme kapacitu a vysíláme živě!

Dobrých zpráv není nikdy dost. Dnes máme radost, že nám bylo umožněno navýšit kapacitu netradičního jevištního hlediště pro program DJKT S VÁMI NA JEVIŠTI na 200 osob! To znamená dobrou zprávu pro ty, na které se při první vlně předprodeje nedostalo, a rádi by se přišli podívat na následující představení opery, baletu, činohry či muzikálu. A opět potěšíme také ty z Vás, kterým se nikam nechce. Všechna představení budete moci sledovat v živém vysílání přímo z našeho jeviště.

3. 6. 2020
Strana 1 z 70

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.