CS
Podzim v Brně s Janáčkem

Pokud už se vám stýská po festivalu Divadlo, vydejte se na výlet do Brna, kde od 7. do 18. října probíhá operní festival Janáčkovo Brno 2016. Návštěvníky čekají dva týdny nabité špičkovými uměleckými produkcemi – operní představení, recitály, sborové i instrumentální koncerty, umělci a tělesa zvučných jmen jako jsou Robert Carsen, Ivo Kahánek, Calixto Bieito, Pražská komorní filharmonie, Marta Töpfrová, Schoenberg Chor, Ian Bostridge, David Radok či J. A. Pitínský.

 

 

21. 9. 2016
Umělecké ceny města Plzně

 

Do našeho divadla poputují hned dvě Umělecké ceny města Plzně. Cenu za celoživotní dílo předá město tanečníku Jiřímu Žaludovi, který je s plzeňským divadlem spojen 60 let a 22. září oslaví své osmdesátiny.

Šéfu opery Tomáši Pilařovi přiřkla porota ocenění v kategorii Mimořádný umělecký počin pro umělce do 30 let za režii operní inscenace Mozart a smrt, která měla premiéru 20. června 2015. Ocenění převezmou laureáti na slavnostním ceremoniálu 21. září 2016 v Měšťanské besedě.

21. 9. 2016
Macbeth slaví další úspěch. Podpořte nás v anketě!

Portál Opera Plus vyhlašuje další ročník svých Výročních cen.  Mezi čtrnácti nominovanými pěvkyněmi a jedenácti nominovanými pěvci se umístili i Katarína Jorda Kramolišová a Pavel Klečka za ztvárnění titulních rolí v inscenaci Martina Otavy Macbeth. Kompletní seznam nominovaných naleznete zde. http://operaplus.cz/nejlepsi-zpevaci-uplynule-operni-sezony-hlasujte-o-vyrocnich-cenach/  Nezapomeňte hlasovat! Slavnostní vyhlášení a předání nových Výročních cen Opery Plus se uskuteční v pátek 28. října 2016 v Národním divadle.

 

19. 9. 2016
Krysař má za sebou úspěšnou premiéru.


„Křehká Agnes v podání Kristýny Piechaczkové přesvědčivě tančí svou lásku k démonickému cizinci, v plynulých pohybech se po jevišti téměř vznáší,“ píší Taneční aktuality. Premiérovému obsazení se dostalo slov chvály a my držíme palce Anně Srncové, Jozefu Hruškocimu a Petru Brettschneiderovi, kteří budou Krysaře tančit zítra, tedy 15. září od 17 hodin na Malé scéně DJKT. Pokud jste inscenaci ještě neviděli, vyrazte za kulturou s celou rodinou. Krysař se bude líbit vám i vašim školákům a teenagerům. 

https://www.djkt.eu/krysar

14. 9. 2016
Muzikálové Kočky jsou konečně k mání

Kočky, Edith – vrabčák z předměstí nebo Jednotka intenzivní lásky, to jsou tituly, na které se vstupenky shánějí  velmi těžko.

Patří totiž k vyhledávaným a často vyprodaným inscenacím. Využijte příležitost zhlédnout tyto hity repertoáru! Vstupenky jsou stále k dispozici.

Jednotku Intenzivní lásky můžete navštívit 17. září, Kočky 18. září v odpolední i večerní repríze. Edith – vrabčák z předměstí a Enigmatické variace 21. září, ty jsou navíc na seznamu takzvaných studentských lastminutů, cena pro studenty je 70 Kč.

14. 9. 2016
Vendelín zahájil kulturní sezonu v Plzni

Jedinečná podívaná se naskytla Plzeňanům v úterý 6. září – v kočáře taženém koňmi projel městem se svými múzami sám Vendelín Budil, patron Divadla Josefa Kajetána Tyla. 

12. 9. 2016
Průvod Vendelín odstartoval kulturní sezonu

Náš patron Vendelín to v ulicích Plzně zase pořádně roztočil.  Průvod pojmenovaný po Vendelínu Budilovi letos již potřetí zahájil kulturní sezonu ve městě. 

7. 9. 2016
S Vendelínem do ulic

Že nevíte co s načatým odpolednem? Pojďte s námi rozproudit krev v žilách města! Přidejte se k průvodu Vendelín, který letos už potřetí zahájí kulturní sezonu v Plzni. 

6. 9. 2016

Oficiální zprávy týkající se současných událostí v Plzni najdete na stránce aktuální zprávy z Plzně.